Polski wieczór w Traverse Theatre (29.10.2007)
2008-09-03

W poniedziałek 29 października odbył się pierwszy z polskich wieczorów w Traverse Theatre, którego współorganizatorem było Polish Art Scotland.W poniedziałek 29 października odbył się pierwszy z polskich wieczorów w Traverse Theatre. Stało sie to przy okazji projektu-przedstawienia Cherry Blossom. Traverse Theatre to miejsce nieprzypadkowe i ma już w swojej tradycji fragment polskiej historii. Został założony m.in. przez Richarda Demarco, który od wielu lat wspiera polską kulturę i sztukę. W tej chwili to najaktywniejszy teatr w Edynburgu, który gości wiele spektakli podczas Fringe Festival.


 

Polskie wieczory będą odbywać się cyklicznie, raz w miesiącu. Są współorganizowane przez Polish Art Scotland. Każdy z nich będzie miał inny charakter, inną oprawę muzyczną i artystyczną. Tym razem o imprezę zadbali dj'je z Complilation Zone (Dj Pacman, Dj Joy) grający cały przekrój elektronicznych dzwięków. Dj Angie z kolei, grała polską muzykę od Kazika po Reni Jusis. Wystarczyło to żeby wypełnić niemały bar w piwnicy Traverse roześmianym, międzynarodowym tłumem popijającym polskie trunki. Mimo, iż był to poniedziałek.
Następną imprezą będą Artystyczne Andrzejki. Oprócz tradycyjnego polskiego jedzenia (którym i tym razem można było się uraczyć) i polskich wróżb andrzejkowych będzie można zobaczyć kilka zespołów oraz wystawę fotograficzną.


 

 

 


 

Foto: Jaromir Gąsiorek

Źródło: www.edinburgh.com.pl