Kulturalne Andrzejki w Traverse Theatre w Edynburgu (30.11.2008) - fotoreportaż
2008-11-09


Andrzejki w Traverse Theatre 2008 - fotoreportaż

Zainteresowanie, jakim cieszyła się ubiegłoroczna impreza andrzejkowa zrodziła w organizatorach ideę uczynienia jej cyklicznym wydarzeniem artystycznym. Więcej o zeszłorocznej imprezie tutaj.
Program zawierał wiele atrakcji, między innymi: wystawa najlepszych prac portalu DigArt.pl, tradycyjne polskie wróżby, recital jazzowy, koncert zespołu FoxGang znanym wielu z zeszłorocznego WOSP, sety dj'skie i degustacja tradycyjnych polskich potraw.

 

PROGRAM:


7.30pm
Otwarcie wystawy fotografii i ilustracji www.DigArt.pl.
Kabaret AD HOC - nieformalna grupa kabaretowa założona spontanicznie przez kilkoro hipochondryków podejrzewanych o zaburzenia borderline - w fazie maniakalnej. Wystąpili: G.J. Rybak - poeta, J.E. Jarzymowska - autorka poezji i satyryków i M. Poćwiardowski - artysta sztuk wizualnych.
Degustacja tradycyjnych polskich potraw.

8.15pm
ELA MASIAK - wokalistka, pianistka, kompozytorka. Absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Nagradzana na polskich i międzynarodowych festiwalach jazzowych. Podczas recitalu w Traverse Theatre zaprezentowała energetyzujące interpretacje światowej i polskiej klasyki jazzowej. Można jej posłuchać tutaj.

8.45pm
Foxgang- zespół założony w 2005 w Krakowie. W jego skład wchodzi 4 Brytyjczyków, Amerykanin i Polak. Ciekawostką jest, że większość składu mówi lub rozumie po polsku. Zespół gra mieszankę brytyjskiego rocka, indie, ska, punk i reggae. punka,indie, ska. Obecnie grupa przeprowadziła się do Glasgow, ponieważ język angielski stał się swoistą barierą na polskim rynku fonograficznym. Jednak tutaj ich muzyka trafiła do polskich emigrantów w Szkocji i maja rzesze fanów polskich, jak i brytyjskich, o czym świadczy duże zainteresowanie zespołem np., podczas zeszłorocznego koncertu charytatywnego na rzecz WOSPu.
Więcej o zespole tutaj.

9.30pm
Tradycyjne polskie wróżby, z których różnymi sposobami można było się dowiedzieć co nieco o swojej przyszłości.
Dj Lapka and Dj Matei - zagrali set składający się z mieszanki balkan beats, funk, ska, reggae, latin i wiele innych.

10.00pm
Loteria - wśród zakupionych biletów zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez naszych sponsorów, między innymi talony na zakupy do polskich sklepów i kolacje dla dwojga w polskiej restauracji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Michał Poćwiardowski, Marcin Szpakowski, rgasiore, jarucha
Źródło:
www.edinburgh.com.pl